شرایط و نحوه ثبت نام در دوره مقدماتی و تکمیلی مهدویت
زمان انتشار: 12 اردیبهشت 1394 06:07:00
شرایط و نحوه ثبت نام در دوره مقدماتی و تکمیلی مهدویت

مهدی یاور گرامی

چنانچه شما تمایل به شرکت در دوره های مقدماتی و تکمیلی مهدویت دارید، میتوانید در دوره تربیت مربی مهدویت ثبت نام نمایید.لذا در صورت عدم حضور در مصاحبه یا عدم قبولی در این دوره ،شما توسط کانون در دوره مقدماتی ثبت نام خواهید شد.در ادامه شما با شرایط و قوانین دوره های مقدماتی و تکمیلی مهدویت آشنا خواهید شد.

 

- بخش آموزش معارف مقدماتی مهدویت:

بخش مقدماتی مهدویت جهت ایجاد آشنایی افراد با مباحث مهدویت و ایجاد انگیزه برای شناخت حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که منجی نهایی همه انسان ها خواهد بود، می باشد. لذا شرکت در این دوره برای عموم افراد علاقه مند آزاد است.

شرایط ثبت نام در بخش آموزش معارف مقدماتی مهدویت:

1- داشتن صلاحیت های اعتقادی، اخلاقی و سیاسی.

2- داشتن حداقل 15 سال سن.

3- پرداخت هزینه شرکت در دوره که معادل با 200/000 ریال برای 15 ساعت آموزش و دریافت کتاب نگین آفرینش (1) می باشد.

4- تعهد و پایبندی به مقررات دوره

مقررات حاکم بر بخش آموزش معارف مقدماتی مهدویت:

1- حضور به موقع در کلاس درس الزامی می باشد.

2- با توجه به اینکه این دوره در 10 جلسه برگزار خواهد شد، هر مهدی پژوه نهایتا می تواند دو جلسه غیبت داشته باشد.

v    اگر فردی بیش از دو جلسه غیبت داشته باشد و در صورتی که غیبت ایشان توسط کارگروه اجرایی موجه تشخیص داده شود، نمره پایانی ایشان باید بالاتر از میانگین نمره کلاسی نهایی بوده و در غیر این صورت فرد در بخش مقدماتی رد خواهد شد.

v     در صورتی که فردی قادر به کسب نمره پایانی بالای 14 در بخش مقدماتی نشود، در ادامه قادر به ثبت نام در دوره تکمیلی نخواهد بود.

v    در صورت موافقت مرکز تخصصی مهدویت قم و اجرای آزمون مجدد در بخش مقدماتی، تنها کسانی قادر به شرکت در این آزمون هستند که نمره کتبی پایانی آنها بالاتر از 12 باشد.

3- عدم حضور مهدی پژوه در جلسه آزمون به معنای نمره صفر برای ایشان می باشد.

 

 

 

 

- بخش آموزش معارف تکمیلی مهدویت:

شرکت در دوره تکمیلی معارف مهدویت برای افرادی که دوره مقدماتی معارف مهدویت را با موفقیت گذرانده باشند، مقدور می باشد. لازم به ذکر است افرادی که قبلا در دوره های مقدماتی مهدویت که توسط کانون برگزار شده است شرکت نموده اند و نمره قبولی کسب نموده اند میتوانند در دوره تکمیلی شرکت نمایند.

نکته: چنانچه فردی دوره مقدماتی را در خارج از کانون گذرانده باشد باید مدرک معتبر ارائه نماید.لازم بذکر است فقط دوره هایی که زیر نظر مرکز تخصصی مهدویت قم برگزار شده مورد پذیرش است.

شرایط ثبت نام در بخش آموزش معارف تکمیلی مهدویت:

1- داشتن صلاحیت های اعتقادی، اخلاقی و سیاسی.

2- اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

3- داشتن حداقل 15 سال سن.

4- قبولی در  دوره مقدماتی مهدویت زیر نظر مرکز تخصصی مهدویت قم و یا قبولی در آزمون کتبی بخش تربیت مربی (کتاب نگین آفرینش1) و عدم قبولی در مصاحبه ورودی آن بخش.

5- پرداخت هزینه شرکت در دوره که معادل با 200/000ریال برای 15 ساعت آموزش و دریافت کتاب نگین آفرینش (2) می باشد.

6- دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم

7- تعهد و پایبندی به مقررات دوره

مقررات حاکم بر بخش آموزش معارف تکمیلی مهدویت:

1- حضور به موقع در کلاس درس الزامی می باشد.

2- با توجه به اینکه این دوره در 10 جلسه برگزار خواهد شد، هر مهدی پژوه نهایتا می تواند دو جلسه غیبت داشته باشد.

v    اگر فردی بیش از دو جلسه غیبت داشته باشد و در صورتی که غیبت ایشان توسط کارگروه اجرایی موجه تشخیص داده شود، نمره پایانی ایشان باید بالاتر از میانگین نمره کلاسی نهایی بوده و در غیر این صورت فرد در بخش تکمیلی رد خواهد شد.

v     در صورتی که فردی قادر به کسب نمره پایانی بالای 14 در بخش تکمیلی نشود، در سال های آتی قادر به ثبت نام در دوره تربیت مربی نخواهد بود.

v    در صورت موافقت مرکز تخصصی مهدویت قم و اجرای آزمون مجدد در بخش تکمیلی، تنها کسانی قادر به شرکت در این آزمون هستند که نمره کتبی پایانی آنها بالاتر از 10 باشد.

3- در بخش تکمیلی هر مهدوی پژوه موظف به ارائه یک تحقیق به استاد می باشد.

4- عدم حضور مهدی پژوه در جلسه آزمون به معنای نمره صفر برای ایشان می باشد.

5- نمره پایانی هر مهدی پژوه از دو بخش نمره آزمون کتبی از کتاب نگین آفرینش 2 و تحقیق پایانی تشکیل می شود که آزمون کتبی 15 نمره و تحقیق 5 نمره خواهد داشت.

v    درصورتیکه فردی در آزمون کتبی نمره قبولی (بالاتر از 14) را کسب نماید ولی تحقیق ارائه نداده باشد، نمره ایشان پذیرفته نیست.